HOSTING

May 9 2020

#Havaji \ #Video

#HavajiHavaji

*******

Havajské ostrovy

Havajské ostrovy sú súostrovie ôsmich väčších ostrovov: Hawaiʻi , Kahoʻolawe, Maui , Lānaʻi, Molokaʻi, Oʻahu , Kauaʻi a Niʻihau, ktoré ležia vedľa seba uprostred Ticháho oceánu, neďaleko rovníka. Názov tohto súostrovia sa stal synonymom pokoja a oddychu. Polynézska pohostinnosť, kultúra a tradície, očarujúce piesočnaté pláže, celoročne príjemná klíma a azúrovo modré more priam stvorené na dovolenkový relax, to všetko robí z Havajských ostrovov ozajstnú perlu Pacifiku a jedno z najkrajších miest na zemi.

Kontrasty ktoré v sebe toto súostrovie spája ho robia výnimočným a zaujímavým pre každého návštevníka. Dažďové pralesy plné endemitov, prekrásnych zákutí s vodopádmi a celoročne kvitnúcimi orchideami na úbočiach vyhasnutých či činných sopiek vás pohltia svojou krásou a nedotknutosťou. Panensky čisté pláže zaliate slnkom, pokryté snehobielym pieskom a azúrovo modré more s koralovými útesmi sú ako stvorené na šnorchlovanie a potápanie. No na druhej strane je toto miesto aj rajom pre surferov, využívajúcich vlny otvoreného mora.

Od roku 1959 sú Havajské ostrovy 50. a najvzdialenejším štátom USA. Havajské ostrovy sa svojou rozlohou 28 337km2 radia na štyridsiatu tretiu priečku v rozlohe štátov USA. Len samotný Hawaii, takzvaný Big Island, ktorý je najväčším ostrovom súostrovia má rozlohu 10 458km2. Súostrovie obýva okolo 1,3 milióna obyvateľov, z ktorých len 22% je pôvodných. Zvyšok tvoria prisťahovalci ázijského a amerického pôvodu a miešanci. Až tri štvrtiny obyvateľstva žijú na ostrove O’ahu , kde sa nachádza aj hlavné mesto Honolulu so svetoznámou plážou Waikiki.

Havajské ostrovy základné informácie

Hlavné mesto: Honolulu
Rozloha: 28 337 km²
Počet obyvateľov 1 392 000
Politický systém: 50. štát Spojených štátov
Jazyky: anglický, havajský
Mena: americký dolár (USD)
Časové pásmo: -11 hodín
Ofic. stránka: www.hawaii.gov

Veľvyslanectvo SR vo Washingtone:
3523 International Court NW
20008 Washington DC
Telefón: +1 202 237 1054
Mobil: +1 202 361 6298
Fax: +1 202 237 6438
E-mail: emb.washington@mzv.sk
Web: www.mzv.sk/washington

Havajské ostrovy

Havajské ostrovy sú sopečné súostrovie v severnom Pacifiku vyhľadávané najmä dovolenkármi, golfistami a surfermi. Ak Japonsko nazývame krajinou vychádzajúceho slnka, tak na Havajských ostrovoch deň končí, keďže sa súostrovie nachádza na konci časovej zóny. Na Havaji je o 11 hodín menej, ako u nás. Päťdesiaty americký štát je synonymom pohostinnosti, krásnej prírody a relaxu.

Turistické informácie a krásy Havajských ostrovov. Prevádzkuje 22 s.r.o.

Nádherná voda a bohatý podmorský život lákajú na Havajské ostrovy mnoho zvedavcov. Na všetkých väčších ostrovoch nájdete výborné podmienky na šnorchlovanie a potápanie.

Aby ste si tieto aktivity naplno užili, vybrali sme pre vás modernú potápačskú masku s veľkými šošovkami, ktorá sa postará o nádherný výhľad a suchý šnorchel zabezpečí potrebný prísun vzduchu.

Šnorchlovací set Vibe Dry – pre viac informácii kliknite na obrázok.

Skvelý set s ktorým si dovolenkové šnorchlovanie určite vychutnáte.


*******
SOURCE: http://havajske-ostrovy.sk/

Written by admin


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *